دست لایزال الهی، اصلی ترین عنصری است که ایام الله را می سازد

استان قزوین قزوین
یاد داشت استاد بسیجی مهدی کشتکار

دست لایزال الهی، اصلی ترین عنصری است که ایام الله را می سازد

این انقلاب دستاوردهای فراوانی را در داخل و خارج از کشور داشته و در آینده نیز خواهد داشت و سال‌ها طول می‌کشد تا همه آثار و نتایج این پدیده الهی آشکار و مورد تحلیل قرار گیرد

 

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج قزوین ، استاد بسیجی مهدی کشتکار عضو هیات علمی دانشگاه آزاد بویین زهرایاد داشتی تدوین نموده است . 

درمتن این یاد داشت آمده است : 

بسم الله الرحمن الرحیم

 انقلاب  اسلامی یوم الله بود چرا که سه عامل در آن وجود داشت اولین عامل دست لایزال الهی که اصلی ترین عنصری است که ایام الله را می سازد، رهبری حکیمانه و در نهایت حضور همیشگی مردم انقلاب اسلامی است  که در اواخر قرن بیستم جهان را به لرزه درآورد و نور امید را در دل مسلمانان و مستضعفان عالم روشن کرد اکنون پس از گذشت بیش از چهار دهه از عمر گرانمایه این شجره پر امید که می گذرد شایسته است  به برخی از دستاوردهای آن پرداخته شود. تا برخی فکر نکنند که این انقلاب به راحتی به بار نشسته و در حفظ آن کوشاتر باشند. این انقلاب دستاوردهای فراوانی را در داخل و خارج از کشور داشته و در آینده نیز خواهد داشت و سال‌ها طول می‌کشد تا همه آثار و نتایج این پدیده الهی آشکار و مورد تحلیل قرار گیرد.

 در این یادداشت به بخش کوچکی از دستاوردهای حوزه پژوهشی اشاره خواهیم کرد:

 دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی جمهوری اسلامی ایران در دوران پس از انقلاب اسلامی رشد فزاینده‌ای در همه حوزه‌های علمی و پژوهشی کسب کرده است، از سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۲۳ تعداد کل مقالات نمایه شده از ایران در این پایگاه 758205 مقاله با استناد بیش از ۱۰ میلیون است. یکی از معیارهای سنجش اثرگذاری پژوهشی و مرجعیت علمی استنادهای آثار علمی است، پژوهش‌های پژوهشگران ایران از نظر استناد در سال ۲۰۲۲ با انتشار ۸۵۴ مقاله پر استناد رتبه ۱۵ جهان در پایگاه اسکوپوس و رتبه ۱۷ در پایگاه وب آو ساینس را داشته و در سال ۲۰۲۳ جایگاه خود را به ۱۶ جهانی ارتقا داده است. از سوی دیگر با توسعه دیپلماسی علمی کشور، ایران به لحاظ مشارکت های بین المللی در تولید مقالات علمی که یکی از نمادهای دیپلماسی علمی است در سال ۲۰۲۳ با تولید ۷۲۶۵ مقاله دارای مشارکت بین المللی رتبه ۲۲ جهانی را کسب کرده است، همچنین برگزاری همایش‌های علمی به عنوان بخشی از فرایند مدیریت دانش نقش مهمی در تقویت ارتباط میان اعضای جامعه علمی و تبادل اندیشه و اشاعه دستاوردهای پژوهشی در جامعه ایفا می‌کند. ان شاالله به حول قوه الهی به همت جوانان مومن این مرز و بوم قله های علم و دانش را در نوردیم و از سرچشمه زلال قرآن به علم نافع دست یابیم و الگوی یک جامعه اسلامی را به دنیا عرضه کنیم.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.