اولین دستاورد انقلاب اسلامی، جامه عمل پوشاندن به شعارهای محوری انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی می باشد

استان قزوین قزوین
یاد داشت استاد بسیجی محمد امیدی

اولین دستاورد انقلاب اسلامی، جامه عمل پوشاندن به شعارهای محوری انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی می باشد

اسلام و انقلاب اسلامی در ذات خود عیب و ایرادی ندارند. هرچه هست به عملکرد و انتخاب ما وابسته است چون در مقاطعی افراد و جریاناتی را بر مصدر دولت، مجلس و ... با انتخاب خود قرار داده ایم.

 

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج قزوین ، به مناسبت  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران استاد بسیجی محمد امیدی یاد داشتی تحت عنوان "کارنامه انقلاب اسلامی " تدوین نموده است . 

در متن این یاد داشت آمده است : 

بسمه تعالی

کارنامه انقلاب اسلامی

45 سال از عمر انقلاب اسلامی گذشت یعنی نزدیک به نیم قرن، شایسته است یک پژوهش عمیق و همه جانبه در خصوص کارنامه انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف و موضوعات متنوع صورت گیرد تا معلوم گردد کجا بودیم و اکنون به کجا رسیده ایم. 

در این مختصر بنا دارم هر چند به صورت تیتروار گوشه ای از دستاوردهای انقلاب اسلامی را بازگو نمایم. 

اولین دستاورد انقلاب اسلامی، جامه عمل پوشاندن به شعارهای محوری انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی می باشد. اکنون ایران مستقل ترین کشور است یعنی از یک کشور کاملا" وابسته و تاثیرپذیر (حتی تاثیرپذیر از تحولات داخلی قدرت های هژمون) به کشوری مستقل و تاثیرگذار در روابط بین الملل تبدیل شده است که همگان به این موضوع اذعان دارند. 

دومین گزاره شعار محوری، آزادی است. در نظام های سلطنتی به خصوص سلطنتی توتالیتر، واژه آزادی کاملا" بیگانه است. بنابراین با پیروزی انقلاب اسلامی و سرنگونی نظام ستم شاهی، آزادی در ابعاد مختلف (آزادی اندیشه، آزادی بیان، آزادی قلم، آزادی نقد و آزادی انتخاب و ...) تحقق پیدا کرد. 

سومین گزاره شعار محوری، جمهوری اسلامی است که برای اولین بار پس از صدر اسلام در کره خاکی، مردم سالاری دینی (یعنی حاکمیت مردم بر اساس اصول و ارزش های دین مبین اسلام و قرآن کریم) با رای بیش از 98 درصدی مردم تنها دو ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحقق پیدا کرد. بنابراین مردم مسلمان و انقلابی ایران به رهبری امامین انقلاب به اهداف اصلی انقلاب اسلامی نایل آمدند.

اما کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران، علی رغم دستاوردهای فراوان به هیچ وجه با کارنامه انقلاب اسلامی متناسب نیست و مشکلات موجود مربوط به کارنامه جمهوری اسلامی است. چرا که اسلام و انقلاب اسلامی در ذات خود عیب و ایرادی ندارند. هرچه هست به عملکرد و انتخاب ما وابسته است چون در مقاطعی افراد و جریاناتی را بر مصدر دولت، مجلس و ... با انتخاب خود قرار داده ایم که هیچ نسبتی با اهداف انقلاب اسلامی نداشته و کارنامه منفی نیز از خود به جای گذاشته اند. یکی از این عرصه ها اقتصاد است و علی رغم تحولاتی که در بخش های مختلف اقتصادی اتفاق افتاده، عدالت (به عنوان یکی ارزش های اسلام و انقلاب اسلامی می باشد) به طور کامل محقق نشده است. البته زیرساخت های اقتصادی، صنعتی، آموزش و توسعه انسانی، جهش این بخش برای رفع مشکلات اقتصادی و مهار تورم در آینده نه چندان دور را نوید می دهد. 

زیرساخت های صنعتی و اقتصادی نظیر  ساخت راه ها، سدها، نیروگاه ها، پالایشگاه ها، کارخانجات پتروشیمی، فولاد، سیمان، صنایع لوازم خانگی، تولید علم بالاتر از نرخ رشد جهانی، تربیت مهندس در رتبه سوم جهان، ورود به باشگاه فضایی جهان، ورود به باشگاه هسته ای جهان، تسلط به علم نانو به عنوان یکی از قدرت های برتر جهانی، توسعه پزشکی و داروسازی، توسعه آموزش عالی، توسعه روستایی، خودکفایی در تولیدات کشاورزی و صنعتی، رشد صادرات غیر نفتی، توسعه تجهیزات پیشرفته نظامی که همگی در فضای تحریم و فشارهای اقتصادی، سیاسی، امنیتی، فرهنگی و رسانه ای دشمنان انقلاب اسلامی، حاصل شده است و الگویی برای ملت های جهان گشته که نظام سلطه جهانی و قدرت پوشالی آن یعنی آمریکا را به چالش کشیده و در صدد فتح سنگرهای کلیدی جهان یکی پس از دیگری است. ان شاالله

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.