تکلیف اساتید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان  ، که همان جهاد تبیین است

استان قزوین قزوین
اردوی راهیان نور حنوب اساتید بسیجی استان قزوین

تکلیف اساتید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان  ، که همان جهاد تبیین است

فضای ایده آل و چاشنی خوبی برای حرکت ، از هر مکان که عبور شد قصه پر بار،  ان را بیان کرد از خاطرات با شهدا بودن و نماز شبهای خالصانه و راز و نیاز برگزیدگان الهی با معبود سخن گفت .

 

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج قزوین ، کاروان راهیان نور جنوب اساتید بسیجی استان قزوین در روز شنبه 14 بهمن به منظور بازدید از مناطق هشت سال دفاع مقدس با اتوبوس راهی دیار ماوای  شهدا و رزمندگان مدافع وطن شدند . در مسیر راه دفاع مقدس رضا علیخانی در تمامی مسیر رفت و برگشت کار فرهنگی و روایتگری انجام دادند . با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر نقش کاروان‌ راهیان نور در انتقال ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت ،  اردوی  راهیان نور اساتید بسیجی دانشگاه های استان قزوین برگزار گردید

علیجانی فضای سرزمین شهدا را برای راهیان  نور اشنا کرد یک فضای ایده آل و چاشنی خوبی برای حرکت ، از هر مکان که عبور شد قصه پر بار،  ان را بیان کرد از دوکوهه و معراج شهدا از لحظه لحظه ها ی هوای جبهه.از عملیات ها از  عملیات کربلای 4 که چطور بچه ها از عرض رودخانه گذشتند. از خاطرات با شهدا بودن و نماز شبهای خالصانه و راز و نیاز برگزیدگان الهی با معبود سخن گفت . سرزمینی که قصه دل و دلدادگی اش را هرچه  بخوانی و بدانی  نه تمام می شود و نه تکراری. که اینجا همان دیاری است که مردانش برای رسیدن به آسمان از یکدیگر سبقت می گرفتند. شهر به شهر، منطقه به منطقه حال و هوای اسمانیان را گفت .و تکلیف اساتید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان  ، که همان جهاد تبیین است.

 واین  بهترین فرصت برای شناخت بیشتر از دوران دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از نسل قبلی به نسل جدید است. مشاهده وحدت ملی ملت ، همدلی، یکرنگی و عهدی که شهدا  با خدا بسته‌اند،و  در برابر دشمن ایستادند و اساتید به عنوان سفیران شهدا ، زمینه‌ساز مناسبی برای ایجاد اتحاد و همدلی،  پاس داشت ایثار و شهادت باشند سرزمینی که قصه دل و دلدادگی اش را هرچه  بخوانی و بدانی  نه تمام می شود و نه تکراری. این اردوها فرصت مناسبی بود تا هر فردی بتواند با اهداف شهدا آشنا شود و با تحقق این هدف بیشتر با پروردگارش ارتباط معنوی و الهی برقرار کند و باز خورد ان زنده نگه داشتن یاد شهدا و گرفتن درس عبرت از ان ها ، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان  ، که همان جهاد تبیین است. و دیگر این که فکر کنیم  چطور این حال خوب را می‌شود حفظ کرد.و.... کاش دوباره به زودی راهی شویم.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.