یکی از شهدای شاخصی که در این محدوده کوی ذوالفقاریه به شهادت رسید ، شهید شاهرخ ضرغام است

استان قزوین قزوین
اردوی راهیان نور جنوب با حضور اساتید بسیجی استان قزوین

یکی از شهدای شاخصی که در این محدوده کوی ذوالفقاریه به شهادت رسید ، شهید شاهرخ ضرغام است

آن دشت هنوز خون شاهرخ را به یاد دارد. البته سنگری نمادین به یاد شاهرخ ساخته‌شده  که زائران  از آن بازدید می کنند.

 

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج قزوین ، اردوی راهیان نور جنوب با حضور اساتید بسیجی استان قزوین یکشنبه 15  بهمن از محل کوی ذوالفقاریه محلی در محدوده شمال رودخانه بهمن‌شیر و پایین جاده آبادان به ماهشهر است. البته در آن محدوده نخلستان‌های ذوالفقاریه هم وجود دارد که راوی رضا علیجانی روایت کرد ؛  برای اولین بار، شهید دریاقلی خبر نفوذ دشمن به ذوالفقاریه را داد و مانع حمله بعثی ها  شد؛ و دشت ذوالفقاریه، محلی بود که رزمندگان ما دشمن را  ازآن منطقه راندنداولین خط پدافندی جنگ در جنوبی‌ترین نقطه کشور که دشمن اولین شکست را آنجا متحمل شد، یکی از شهدای شاخصی که در این محدوده شهید شد، شهید شاهرخ ضرغام است. روحش شاد...

پیکر شاهرح ضرغام و چندین نفر از شهدای دیگر در دشت ذوالفقاریه باقی مانده بود و به خاطر آتش سنگین دشمن نتوانستیم آن‌ها را به عقب منتقل کنیم. البته بعد از شکست حصر آبادان، هر چه گشتیم، اثری از شاهرخ نبود. واقعیت این است که در این مدت و در ادامه جنگ، آنقدر آن منطقه را با توپ و خمپاره زدند که احتمالا بقایای شاهرخ هم کاملا متلاشی شده بود و قابل تفحص نبود. به هر حال آن دشت هنوز خون شاهرخ را به یاد دارد. البته سنگری نمادین به یاد شاهرخ ساخته‌شده  که زائران  از آن بازدید می کنند.

با لطف حضرت حق و توسل به اهل بیت علیهم السلام و همت و از جان گذشتگی رزمندگان اسلام عملیات کوی ذوالفقاری با هدف عقب راندن ارتش عراق از جزیره آبادان در شامگاه ۱۳۵۹/۸/۹ نخستین و مهم‌ترین شکست دشمن در عملیات کوی ذوالفقاری در جبهه آبادان رقم خورد و باعث شد که صدام نتواند به هدف خود برسد.

گفتنی است در بازدید از کوی ذوالفقاریه اساتید به امامت حجت الاسلام احمدی اقامه نماز جماعت ظهر را خواندند و سپس راهی محل استقرار شدند .

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.