عقلانیت شهید سلیمانی نباید برای نسل‌های آینده مجهول بماند

پنجشنبه 1400/08/27 - 08:45 qazvin
سردار سرتیپ پاسدار رستمعلی رفیعی‌آتانی در دیدار با دبیران اجرایی و علمی همایش بین‌المللی مقاومت و جهان آینده

عقلانیت شهید سلیمانی نباید برای نسل‌های آینده مجهول بماند

سردار سرتیپ پاسدار رستمعلی رفیعی‌آتانی در دیدار با دبیران اجرایی و علمی همایش بین‌المللی مقاومت و جهان آینده که عصر امروز در دفتر فرماندهی سپاه صاحب‌الأمر(عج) برگزار شد، اظهار داشت:باید خیلی مواظبت کنیم که این همایش نگاه سطحی و شعاری به شخصیت فرمانده بزرگ جهان اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی نداشته باشد. فرمانده سپاه حضرت […]

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج قزوین و به نقل از سایت دانشگاه بین المللی امام خمینی ( ره ) سردار سرتیپ پاسدار رستمعلی رفیعی‌آتانی در دیدار با دبیران اجرایی و علمی همایش بین‌المللی مقاومت و جهان آینده که عصر امروز در دفتر فرماندهی سپاه صاحب‌الأمر(عج) برگزار شد، اظهار داشت:باید خیلی مواظبت کنیم که این همایش نگاه سطحی و شعاری به شخصیت فرمانده بزرگ جهان اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی نداشته باشد. فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الأمر(عج) در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر اینکه باید جلوی زیادی احساسی صحبت کردن درباره شخصیت حاج قاسم سلیمانی گرفته شود، گفت: نباید میزان عاطفه ما نسبت به حاج قاسم باعث شود که عقلانیت شهید سلیمانی پنهان شده و برای نسل‌های آینده مجهول باقی بماند.

وی با بیان اینکه «باید پرقدرت و اثرگذار برای حاج قاسم سلیمانی کار کنیم» گفت: ۵۰۰ صفحه از اظهارنظرها، آرا و اندیشه‌های شخصیت‌های داخلی، ملی و بین‌المللی از جمله مراجع عظام، فرماندهان نظامی همرزم شهید سلیمانی، استادان دانشگاه و مسئولان وزارت خارجه را درباره شخصیت شهید سلیمانی جمع‌آوری کردیم که البته صحبت‌های محرمانه هم نیست و در رسانه‌ها منتشر شده است.

سردار رفیعی آتانی اضافه کرد: خیلی از افراد اعتقاد دارند شخصیت مشهور و جهانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی باعث شده چنین نظراتی درباره شخصیت شهید سلیمانی داده شود؛ در حالی که تطبیق آرای و نظرات شخصیت‌های یادشده با کلام معظم رهبری درباره حاج قاسم ما را به کلید واژه پرتکرار و پرمعنایی می‌رسد که نشان‌دهنده وجه عمیق و بزرگ شخصیت این شهید بزرگوار است.

وی ادامه داد: با استفاده از کلیدواژه‌های مشترک در بیانات رهبری و شخصیت‌های ملی و جهانی به یک دسته‌بندی کلی در مورد ابعاد شخصیتی و انقلابی حاج قاسم سلیمانی رسیدیم که این دسته‌بندی را تحت عنوان «طرح اندیشه کلی حاج قاسم» در اختیار بنیاد حاج قاسم و ستاد کل نیروهای مسلح قرار دادیم.

سردار رفیعی آتانی با اشاره به طرح مکتب حاج قاسم از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: در دومین همایش مقاومت و جهان آینده جا دارد به سلوک فردی حاج قاسم سلیمانی پرداخته شود و اینکه چطور سردار سلیمانی در نشست و برخاست خود با اشخاص مردمی، سیاست‌مداران و فرماندهان بزرگ آنها را جذب خود می‌کند و حتی شیوه خاصی در هدیه دادن دارد و انگشتر حاج قاسم به یک نماد برای مقاومت بدل شده است.

وی ادامه داد: حاج قاسم در نامه‌نگاری با نزدیکان خود ضمن اینکه بحث‌های عاطفی را مطرح می‌کند، مبانی اعتقادی و جهادی خود را هم درست توضیح می‌دهد و در کنار اینکه پدری مهربان است، نقش اعتقادی خود را فراموش نمی‌کند.

سردار رفیعی آتانی با بیان اینکه حاج قاسم بیشتر از خانواده‌اش در کنار مردم ستمدیده و مظلوم زندگی کرد، یادآور شد: این روحیه حاج قاسم یکی از حلقه‌های مفقوده امروز تعامل مردم و مدیران است که باید در چنین همایش‌های تبلیغ و ترویج شود.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)