بدحجابی با شعار دادن حل نمی‌شود با احترام به کرامت انسانی حل می‌شود / حجاب دعوت زنان به حضور در فعالیت‌های اجتماعی است

دوشنبه 1400/04/28 - 11:09 qazvin
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم غیرت علوی و عفت فاطمی

بدحجابی با شعار دادن حل نمی‌شود با احترام به کرامت انسانی حل می‌شود / حجاب دعوت زنان به حضور در فعالیت‌های اجتماعی است

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در غیرت علوی و عفت فاطمی گفت: راه حل مسئله بد حجابی تظاهرات و شعار دادن نیست بلکه می‌باید با عاطفه، مهربانی و محبت مسئله بد حجابی در جامعه را حل کرد و می‌باید نشان دهید شما که با حجاب هستید چقدر خوب زندگی می‌کنید و دارای فرزندان صالح هستید.

 

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج قزوین آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم غیرت علوی و عفت فاطمی که به مناسبت هفته عفاف و حجاب در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، شهادت مظلومانه حضرت جواد الائمه(ع) را تسلیت گفت و با اشاره به آیه 26 سوره اعراف اظهار کرد: خدای متعال بنیان‌گذار عفاف و حجاب است؛ همان خدایی که بنای کرامت انسانی را گذاشت.

و یکی از مهمترین راه های تحقّق کرامت انسانی را عفاف و حجاب دانست و افزود: خداوند فرمود «لَقَدْ كَرَّمْنَا بَنِي آدَمَ» ، که می‌باید کرّمنا محقق شود و به اجرا دربیاید و با خلق و خو و شخصیت انسانی عجین شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: در حدیثی از امام باقر(ع) درباره آیه 26 سوره اعراف آمده است که لباس تقوا همان عفاف است و عفت چیزی است که حتی اگر لباس هم نباشد، وجود دارد و در رفتار و کلام انسان ظهور پیدا می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین توجه انسان به نیاز معنوی خودش را دارای اهمیت اساسی دانست و تاکید کرد: اگر نیاز های روحانی خودمان را درک کنیم همانطور که در ماه رمضان برای افطار ساعت را می‌بینیم، برای فرا رسیدن نماز هم ساعت شماری می‌کنیم و نیاز معنوی به مراتب بالاتر از نیاز جسمانی است.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: ممکن است کسی حجاب نداشته باشد ولی عفیف باشد، حال سوال اینجاست که چرا بد حجابی را تحمل می‌کند؟ چون‌که شرایط زندگیِ خانوادگی و فرهنگ عمومی و قومی باعث شده است که بدحجابی را تحمل کند. خیلی از خواهران گرامی ما که حجاب را رعایت نمی‌کنند انسان‌های عفیفی هستند. وقتی می‌بینیم این خانم با بدحجابی‌اش در راهپیمایی اربعین با هزار زحمت قدم برمی‌دارد و در مجالس دینی حضور جدی دارند و اشک می‌ریزند نشان می‌دهد که او کرامت دارد در نتیجه عفاف هم دارد.

امام جمعه قزوین راه حل مسئله بدحجابی را احترام گذاشتن به کرامت انسانی دانست و خاطرنشان کرد: راه حل مسئله بد حجابی تظاهرات و شعار دادن نیست بلکه می‌باید با عاطفه، مهربانی و محبت مسئله بد حجابی در جامعه را حل کرد و می‌باید نشان دهید شما که با حجاب هستید چقدر خوب زندگی می‌کنید و دارای فرزندان صالح هستید.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به واقعه کشف حجاب یادآور شد: رضا خان نهایت سرمایه‌گذاری و تلاش خود را برای کشف حجاب بانوان انجام داد اما به گزارش شهربانی آن زمان، درست است که بعضی از بانوان چادر را کنار گذاشته‌اند ولی پالتوهایی می‌پوشند که حجاب آنها را رعایت می‌کند.

وی با اشاره به روایتی از امام علی(ع) گفت: در روایات اجر و پاداش عفاف کمتر از شهادت نیست و انسان عفیف می‌تواند فرشته ای از فرشتگان الهی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین درباره چگونگی از بین رفتن انقلاب فرانسه خاطرنشان کرد: استعمار با دو عنصر مبارزه با عفاف و حجاب و رواج مشروبات الکلی و امثال آن توانست فرانسه را به آن شرایط بدبختانه برگرداند و امروز هم دشمن در صدد است در کشورمان با مواد مخدر و تهاجم فرهنگی، بنیان‌های فرهنگی و کرامت انسانی مردم را ازبین ببرد

.امام جمعه قزوین گفت: اگر قرار بود اسلام زنان را منزوی و خانه‌نشین کند اصلا حرفی از حجاب نمی‌زد؛ چراکه حجاب یعنی حضور میدانی و فعالیت اجتماعی. حجاب دعوت زنان به جامعه است و می‌باید توجه کنیم که براساس مبانی قرآنی عفاف و حجاب تنها به بانوان اختصاص ندارد و مردان هم باید پوشش معقول و متناسب فرهنگ اسلامی داشته باشند.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)