نظام جمهوری اسلامی ایران پویا و زنده است

جمعه 1399/11/24 - 21:20 qazvin
به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران مصاحبه با استاد بسیجی در باره دستاوردهای انقلاب

نظام جمهوری اسلامی ایران پویا و زنده است

ما تفاوت ماهیتی با تمدن غرب داریم که به واسطه این تفاوت، آن‌ها از هر ابزاری برای جلوگیری از ایجاد تمدن اسلامی استفاده می‌کنند؛

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان قزوین   به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران مصاحبه باعضو هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی در باره  دستاوردهای  انقلاب صورت گرفت .در این گفتگو آمده است :

حسین محمدی بیان کرد  کرد: نکته‌ای که در بحث سنجش دین‌داری و معنویت پس از انقلاب اسلامی با دوره قبل از انقلاب باید توجه داشت؛ این است که چون فرهنگ غربی حاکم در رژیم طاغوت به دنبال صرفا نیازهای مادی بود؛ لذا نقش دین در جامعه کمرنگ می‌شد و براین اساس هم اکنون مشاهده می‌کنیم که معنویت از صحنه زندگی افراد در جوامع غربی کمرنگ شده است.

 

وی افزود: اتفاق بزرگی که انقلاب اسلامی رقم زد تغییر این حرکت بود و همه به این باور رسیدند که نسخه‌ای که غرب به عنوان تمدن ارائه می‌دهد نسخه کاملی نیست و امام(ره) نشان دادند که در برابر تمدن غرب می‌توان قرائتی از دین را نشان داد که هم به نفع دنیا و هم آخرت انسان است.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین بیان کرد: امروزه طغیان انسان غرب را مشاهده می‌کنیم که داعش مصداقی از آن بود؛ در حالی که دین در نظام جمهوری اسلامی ایران پویا و زنده است و گفتمان‌های مختلفی از آن شکل گرفته است؛ اما دین‌داری قبل از انقلاب صرفا فردی بوده که امام آن را از بُعد فردی خارج کرده و در صحنه اجتماع قرار می‌دهد.

 

محمدی با اشاره به اختلافات بنیادین و ایدئولوژیک غرب و ایران گفت: ما تفاوت ماهیتی با تمدن غرب داریم که به واسطه این تفاوت، آن‌ها از هر ابزاری برای جلوگیری از ایجاد تمدن اسلامی استفاده می‌کنند؛ در حالی که برخی ساده باوران در این تصور هستند که چالش غرب با نظام جمهوری اسلامی یک چالش موضوعی مانند مسئله هسته‌ای است اما با یک چالش ماهیتی مواجه هستیم.

این استاد دانشگاه بیان کرد: یکی از دلایل اصلی که باعث می‌شود مردم دستاوردهای انقلاب را نبینند بحث هجمه رسانهای است؛ اساسا موتور محرکه یک جامعه امید است؛ لذا یکی از کارهای ویژه رسانه‌های غرب، گرفتن امید از جامعه ایران است تا این جامعه از حرکت بایستد و نتواند نقش تمدنی خود را در درازمدت ایفا کند.

اذعان آمارهای جهانی بر پیشتاز بودن ایران در کیفیت مقالات علمی

وی اذعان کرد: نکته دیگر بحث تحریف واقعیت‌ها است تا مردم واقعیت‌های نظام را نبینند که مانور رسانه‌ای در حوزه قدرت موشکی ایران و اثرگذاری منطقه‌ای ما از جمله آن است که حتی برخی جریان‌های داخلی هم با این خط رسانه‌ای همراه می‌شوند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)