به مناسبت فراگیری ویروس کرونا در کشور

یادداشت حجت الاسلام دکتر فنایی عضو بسیج اساتید و هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی ( ره)

مدافعان سلامت قهرمان وشجاع اند . از دشمن نمی هراسند وصحنه نبرد را خالی نمی کنند. توجه داریم که واقعا دل شیر می خواهد در این میدان جنگیدن

 

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان قزوین :

در متن یادداشت این استاد بسیجی آمده است:
شاید برخی توجه ندارند که در یک ماه اخیر عده ای پزشک وکارکنان بیمارستان در مقابل دشمن مهاجم   و بیرحم شجاعانه ایستاده ومبارزه می کنند. انصافا مدافعان سلامت قهرمان وشجاع اند . از دشمن  نمی هراسند وصحنه نبرد را خالی نمی کنند. آیا توجه داریم که واقعا دل شیر می خواهد  در این میدان جنگیدن؟ 
در این میدان نبرد دشمن نامرئی است وتوپ وتانکش دیدنی نیست ، هر لحظه ودر هر مکانی ممکن است حمله کند. بنابراین باید شجاع وقهرمان بود تا با این دشمن نامرد ونامرئی مبارزه کرد. از دکتر نمکی هم باید قدردانی کرد که درخواست مقام شهید برای این مدافعان سلامت از رهبر عزیز کردند وایشان هم جانباختگان را مجاهد فی سبیل الله و شهید راه سلامت نامیدند . بجاست که  اهل هنر ، وعاظ،  شاعران وصاحبان قلم  از خدمات  وحسنات این عزیزان بازبان هنر تجلیل نمایند. این عزیزان غریبانه و دور ا ز چشم مردم  به خاک سپرده شدند. البته از نگاه خد اوند دور نیست وعندربهم یرزقون هستند.  
طبیبان الهیم زکس مزد نخواهیم

انشالله اجر ومزدشان را خداوند  خواهد داد.
از آقای دکتر حریرچی نیز متشکریم  با وجود کسالتشان به گیلان سفر کرد. کاش همه وظیفه شناس باشند. 
برادران وخواهران  در این مواظب خودباشید . امسال عیدش مثل سالهای گذشته نیست. رفت وآمدها ممکن است برای  شمالحظات شیرینی ایجاد کند ولی کار مدافعان سلامت را سنگین می نماید ومانع درمان بیماران می گردد. 
انتقال بیماری به دیگران جرم وگناه است. اگر خدای نکرده کسی موجب انتقال این بیماری به خانواده یا دیگران شود ، ضامن است . یعنی سبب بیماری ویا خدای نکرده سبب مرگ او گردد، گرچه قصد نداشته باشد . به لحاظ حقوقی گرچه عنصر معنوی جرم( قصد) در میان نیست  لیکن عنصر مادی جرم  برای ضامن شدن کفایت می کند . بنابراین اگر کسی مبتلا به این ویروس باشد وخودش ازبیماریش خبر نداشته باشد وعامل انتقال بیماری به دیگران شود مجرم است وبه لحاظ حقوقی لازم است تادیه خسارت نماید. واضح است درفرض وقوع چنین حادثه ای، عامل حادثه گنه کار وعاصی بوده وقاتل محسوب می گردد. سخن آخر اینکه این مساله حق الناس است در حفظ حقوق مردم تمام کوشش خودرا با سفر نکردن و دید وبازدید نکردن ، حفظ کنیم .  یادافع ویامانع ادفع وامنع عنا البلا والامراض.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.