نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار اساتید بسیجی ، کارکنان و مسئولان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه امام خمینی(ره)

شاخص‌ترین بسیجیان هماهنگ‌ترین انسانها با قرآن و آرمان‌های الهی هستند.

هر کسی امر به معروف و نهی از منکر را حمایت کند، عزت می‌یابد و هر کسی آن را ترک کند به ذلت کشیده می‌شود و بسیجیان باید تلاش کنند تا این فریضه الهی را جدی بگیرند

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار اساتید بسیجی، کارکنان و مسئولان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: شاخصه‌ و معیارهای بسیج، برگرفته از قرآن و آرمان‌های الهی است و به خاطر همین خدایی بودن است که شجره طیبه بسیج ماندگاری پیدا کرده و هر روز در حال رشد و بالندگی است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین، جوانمردی را یکی از شاخصه‌های مهم بسیجیان عنوان کرد و گفت: ابراهیم(ع) با اینکه در زمان کفار زندگی می‌کرد، با عنوان جوانمرد در جامعه شناخته شده بود و همه ما نیز باید به گونه‌ای زندگی کنیم که با عنوان جوانمرد شناخته شویم.

 

وی عنوان کرد: امام خمینی(ره) خود را با معیارهای قرآنی هماهنگ کرد و به همین خاطر بزرگ‌ترین و شاخص‌ترین بسیجی عصر ما شد و توانست با انقلاب اسلامی شرق و غرب را تحت تأثیر قرار داده و متحول کند.

 

آیت‌الله عابدینی توجه به امر به معروف و نهی از منکر را یکی دیگر از شاخصه‌های بسیجیان مطرح کرد و افزود: امام علی(ع) فرمودند اگر امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنید، بدترین‌ها و پست‌ترین‌ها بر شما مسلط می‌شوند و آنگاه جامعه به انحراف کشیده می‌شود.

 

وی افزود: امیرالمؤمنین (ع) تأکید می‌کند هر کسی امر به معروف و نهی از منکر را حمایت کند، عزت می‌یابد و هر کسی آن را ترک کند به ذلت کشیده می‌شود و بسیجیان باید تلاش کنند تا این فریضه الهی را جدی بگیرند. 

 

عابدینی با تأکید بر اینکه داشتن ارتباط ولایی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ بسیجیان محسوب می‌شود، اظهار کرد: خدا در قرآن درباره مؤمنان می‌فرماید که آنها ارتباط عمیق قلبی، عاطفی، منطقی و ایمانی با یکدیگر دارند و هر کسی این ویژگی‌ها را در خود داشته و با برادران ایمانی خود اینگونه رفتار کند، بسیجی واقعی محسوب می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.