بیانیه بسیج اساتید استان قزوین به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

تجربة زیستة ایرانی در گفتمان انقلاب اسلامی به ما آموخته که هرگاه در مواجهه با استکبار و استعمار حول محور رهبری حکیم و فرزانه، متحد و یکپارچه عمل کردیم، سرافرازانه پیش رفته¬ایم

۱۳ آبان نقطة عزیمت عزم ایرانی در اتکا به خویشتن و توانمندی¬های خدادادی خویش است و برکت این حرکت الهی را می¬توان در پیشرفت¬های صنعتی، علمی، نظامی و فرهنگی ایران به خوبی دید. جایگاه ایران در علم نانو، پزشکی، مهندسی، صنایع و نفوذ فکری و فرهنگی ایران در منطقه و جهان گواه چنین ادعایی است

بیانیه بسیج اساتید استان قزوین به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان

بسم الله الرحمن الرحیم

 

«فَلَمَّا نَسُوا مَا ذُكِّرُوا بِهِ أَنْجَيْنَا الَّذِينَ يَنْهَوْنَ عَنِ السُّوءِ وَأَخَذْنَا الَّذِينَ ظَلَمُوا بِعَذَابٍ بَئِيسٍ بِمَا كَانُوا يَفْسُقُونَ»:

 پس چون آنچه را تذکرشان داده بودیم، به غفلت سپردند؛ كسانى را كه از بدى منع می‌كردند رهانيديم و كسانى را كه ستم كرده بودند به سزاى آن عصيان كه می‌كردند به عذابى سخت دچار كرديم. (۱۶۵/ اعراف)

سالروز پاسداشت عمل انقلابی جوانان دانشجو را در فتح آشیانة شیطان و درهم پیچیدن طومار استعماری امریکا در ایران، باید نماد تثبیت گفتمانی تازه در سپهر سیاسی جهان معاصر دانست که با خروش انقلابی ملت ایران آغاز شده بود. گفتمانی که ابتدا با تحقق شعار خودباوری و بازسازی هویت ملی می­کوشد بنا بر اصل ۱۵۴ قانون اساسی خود «از مبارزه حق طلبانه مستضعفان در برابر مستکبران در هر نقطه از جهان حمایت ­کند.» از این روست که فرزندان فرهیختة ایران اسلامی به پشتوانه عنایت و حمایت الهی و به اتکا به صفات استکبارستیزانة امام زمانش و رهبری حکیمانة حضرت امام خمینی (ره) و نایب برحقش حضرت آیت الله خامنه­ای (دام ظله) درهم شکستن گفتمان برترانگارنة غربی و هژمونی نابرابر و اهریمنی امریکایی- صهیونیستی را رسالت خویش می­داند.

۱۳ آبان نقطة عزیمت عزم ایرانی در اتکا به خویشتن و توانمندی­های خدادادی خویش است و برکت این حرکت الهی را می­توان در پیشرفت­های صنعتی، علمی، نظامی و فرهنگی ایران به خوبی دید. جایگاه ایران در علم نانو، پزشکی، مهندسی، صنایع و نفوذ فکری و فرهنگی ایران در منطقه و جهان گواه چنین ادعایی است. تجلی عملی چنین اقتدار علمی را می­توان در حرکت شجاعانة سپاه مؤمن و انقلابی­مان در سرنگونی پهباد متجاوز امریکایی با پدافند بومی ایرانی در کنار تقویت صنایع موشکی و جنگ الکترنیکی به وضوح مشاهده کرد. کور باد چشمی که این اقتدار را ندیده و نخواهد دید، و سرمست لقب منورالفکری و مقهور عقل معاش خویش، همچنان مرعوب تمدن رو به زوال غرب، دل به دنیای زراندود فریبندة مدرنیته سپرده و دین و دل­باخته و هویت­­زده همچنان چشم به منت غربی و نتیجة خواری و مذلت آن سپرده است؛ درحالی که تجربة زیستة ایرانی در گفتمان انقلاب اسلامی به ما آموخته که هرگاه در مواجهه با استکبار و استعمار حول محور رهبری حکیم و فرزانه، متحد و یکپارچه عمل کردیم، سرافرازانه پیش رفته­ایم و آنگاه که دل به غرب و نیرنگ افرنگ سپردیم چیزی جز سراب حاصل نشده و نخواهد شد.

ذهنیت تاریخی ملت ایران، امریکا را به سبب همه مداخلات و تعدی­های ظالمانه و تمایل به سبوعیت و نادیده گرفتن منافع ملت­های مسلمان بویژه رویکرد مخربانه و خصمانه با ملت آزاده ایران از کودتای ۲۸ مرداد تا تحمیل جنگ سخت و نرم، تحریم­های ظالمانه و غیرانسانی در کنار دخالت و حمایت از صدها مورد کشتار و ترور علما، فرزندان نخبه، فرهیخته و دانشمند ایرانی از سوی منافقان، براه انداختن جنگ اقتصادی و فرهنگی و برساختن گروه های تندرو و ضدبشری داعش به کمک افکار منحط و جاهلانه وهابیت سعودی، نخواهد بخشید و موارد یادشده را تنها بخشی از دلایل انزجار و تنفر تاریخی خود و علت سردادن شعار «مرگ بر امریکا» می­داند.

جامعة دانشگاهی و جوانان انقلابی آن، به پیروی از فرمان پیامبر اعظم (ص) که می­فرمود: «من اصبح و لایهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم» و نصب العین قرار دادن فرمودة امام علی (ع) در حمایت از مظلوم: «کن لظالم خصما و للمظلوم عونا» سکوت در برابر جنایات غیرانسانی صهیونیستی- امریکایی - سعودی در حق ملت مظلوم یمن و بی­اعتنایی به تلاش برای برهم زدن نظم و امنیت در کشورهای عراق، لبنان و سوریه را از سوی دشمنان مقاومت اسلامی، همراهی با ظالم و مصداق انحطاط اخلاقی و فروغلطیدن در دامگاه شیطان می­داند. از این رو، ضمن دعوت به هوشیاری دربرابر توطئه­ها و نقشه­های شیطانی امریکا و انزجار از اذناب متمکنِ جاهلِ سعودی و جانیان صهیونیستی و شبکه­های معاند و مخرب و تفرقه­افکن آنان در ایران، عراق و لبنان و دیگر کشورهای اسلامی، از همة قشرهای مردم ایران بخصوص برادران عراقی، لبنانی، سوری و یمنی می­خواهد ضمن حفظ اتحاد و وحدت اسلامی و در پیش گرفتن استراتژی صبر راهبردی در برابر مشکلات اقتصادی و رفاهی و روحیة بخشندگی، ایثار و ازخودگذشتگی با تقویت بیشتر خویش، به حمایت از جبهة مقاومت اسلامی در برابر نظام ظالمانه و اهریمن­خوی امریکایی- صهیونیستی بپردازند. امید است ملت ایران همچون گذشته با تأسی از دستاوردهای ۱۳ آبان و به کمک همة ملل آزاده و مسلمان در منطقه دست دردست هم سپرده و با استمرار و تقویت خط مقاومت، در برابر قطب تاریکِ شریرِ امریکایی و اذنابش به تحقق مدینة فاضلة اسلامی به پرچم­داری حضرت ولی­عصر (عج) بیش از پیش یاری رسانند.

                                             

و  بالله عون و التوفیق

سازمان بسیج اساتید دانشگاه­ها ومراکز آموزش عالی استان قزوین

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.