نشست هیات اندیشه ورز سازمان بسیج اساتید استان قزوین

مصادیق معروف ها و منکرها ی رایج چیست و چکار کنیم تا امر به معروف ونهی از منکر احیا شود ؟

سیستم تشکیلاتی برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر ترتیب داده شود

 ابتدا اقای نجاتی مسئول بسیج اساتید استان قزوین ضمن عرض خیر مقدم به تشریح موضوع نشست پرداخته و بیان کرد در ضرورت  امر به معروف ونهی از منکر علاوه بر ایات و روایات فراوانی که به این مساله پرداخته عقل نیز ان را ثابت کرده است .بر مبنای عقل به نیکی خواندن واز بدی برحذر داشتن را هیچ عقل و خردی رد نمی کند حتی اجماع علما نیز در تاکید بر امر به معروف ونهی از منکر استناد دارد و تفاوت انان در واجب عینی و یا واجب کفایی بودن ان است .

ایشان در ادامه سخنان مقام معظم رهبری را در اجلاس سال ۷۹ تشریح کردند وسپس سه عنوان از جمله : چرا نسبت به این واجب مهم یعنی امر به معروف ونهی از منکر توجه نمی شود . و دیگر مصادیق معروف ها و منکرها ی رایج چیست و چکار کنیم تا امر به معروف ونهی از منکر احیا شود ؟ پرداختند و  اساتید نظرات خود را بیان نمودند . از جمله :

 باید تبلغ قرانی داشته باشیم . اولیا امور و مسئولین راباید درگیر مساله امر به معروف و نهی از منکر کرد . توجه کنیم که منکر فقط پوشش نیست به سایر منکرات رایج شده هم توجه شود . سبک گفتمان ما باید عوض شود سیستم تشکیلاتی برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر ترتیب داده شود و..

در پایان مقرر شد فاصله زمانی جلسات را نزدیک تر کرده تا بتوانیم به نتیجه برسیم . 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.