همزمان با گرامی داشت سالروز شهادت شهید مصطفی جمران و روز بسیج اساتید برگزار شد.

اگر مسلح به علم ودانش نشویم فردایمان را دیگران مدیریت خواهند کرد

به همت سازمان بسیج اساتید استان قزوین همایش روز بسیج اساتید با عنوان « نقش اساتید در گام دوم انقلاب» با سخنرانی دکتر محمدرضا سنگری در دانشگاه بین¬المللی امام خمینی (ره) برگزار گردید.

عصر روز گذشته، به همت سازمان بسیج اساتید استان قزوین همایش روز بسیج اساتید با عنوان « نقش اساتید در گام دوم انقلاب» با سخنرانی دکتر محمدرضا سنگری در دانشگاه بین¬المللی امام خمینی (ره) برگزار گردید.

 

دکتر سنگری در این همایش به عناصر مهم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پرداخت و افزود:

مصدر این بیانیه شخصیتی است که ۴۰ سال کار اجرایی کرده و پیش از انقلاب در عرصه¬های مبارزاتی حضور داشته است، تاریخ ایران و جهان را بدرستی می¬شناسد، یک چهره جامع¬الاطراف می¬باشد و به تمام این قلمروها شناخت دارد؛ بنابراین بیانیه گام دوم یک سند معتبر برای ما می¬تواند باشد چون خاستگاه و زادگاه آن کسی است که از گذرگاه تجربه¬ها و دانش و علم به اینجا رسیده¬است.

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: این بیانیه در زمانی صادر شد که جو رسانه¬ای دشمن به¬گونه¬ای تبلیغ می¬کرد که ما جشن ۴۰ سالگی را نخواهیم دید؛ از سوی دیگر زمان درون متنی بیانیه هم به گذشته و حال و هم به آینده نظر دارد. در واقع سیر متن بیانیه از گذشته به آینده است اینکه ما ببینیم در ۴۰ سال گذشته چه اشتباهات مدیریتی داشته¬ایم آن¬ها را شناسایی و اصلاح نماییم.

ایشان در ادامه افزود: مخاطب بیانیه در مرحله اول همه مردم و مخاطب خاص آن نسل جوان است و یکی از مواردیکه امروز به شدت در آستانه تخریب است سبک زندگی می¬باشد. امروز در جهانی زندگی می¬کنیم که دائم ضائقه¬ها در حال تغییر می¬باشد؛ لذا ما باید بدانیم با نسل جوان چگونه ارتباط برقرار کنیم تا کمتر تحت تاثیر این عوامل مخرب قرار گیرد.

دکتر سنگری در ادامه خاطر نشان کرد که بیانیه گام دوم انقلاب افق دور را ترسیم می¬کند. از درون بیانیه چندین نظریه قابل استخراج است. سیر بیانیه از نظر به عمل است و در قلمروهای هفت¬گانه¬ای که مطرح شده بخصوص علم و پژوهش که اولین توصیه است. علم و دانش عنصر عزت و قدرت است؛ به قول رهبر معظم انقلاب اگر مسلح به دانش نشویم فردای ما را دیگران مدیریت خواهند کرد.

در ابتدای این مراسم نجاتی، مسئول سازمان بسیج اساتید استان قزوین ضمن خیرمقدم وتبریک این روز به اساتید بسیجی افزود: امروز بسیج اساتید نه تنها دغدغه وحساسیت نسبت به مسائل علمی وفرهنگی دانشگاه دارد بلکه نسبت به مسائل جامعه وکشور نیز بی توجه نیست ودر این راستا ورود جدی واساسی داشته است.

ایشان در ادامه به بخشی از اقدامات بسیج اساتید استان قزوین در حوزه آسیب های اجتماعی ونیز کمک به رفع معضلات حوزه صنعت پرداختند.

در پایان این مراسم از ۱۲ نفر از اساتید بسیجی برگزیده تقدیر بعمل آمد

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.