همزمان با سالروز شهادت شهید مصطفی چمران و روز بسیج اساتید

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: اساتید دانشگاه اجرای دقیق قانون را در دانشگاه‌ها مطالبه کنند.

در استانه بزرگداشت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران و روز بسیج اساتید نشست صمیمانه مسئولین کانون ها و سرحلقه صالحین واعضای شورای بسیج اساتید استان قزوین با نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین

در راستای بزرگداشت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران و روز بسیج اساتید نشست صمیمانه مسئولین کانون ها و سرحلقه صالحین واعضای شورای بسیج اساتید استان قزوین با نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین برگزار گردید

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی دراین  دیدار با بیان اینکه حضور روحانیون در محله‌ها در طرح روحانی محله بسیار اثرگذار است، اظهار کرد: روحانیون در محله‌های قزوین با اقشار مختلف ارتباط صمیمانه برقرار می‌کنند و این طرح در شناخت فضا، آسیب‌ها و فرصت‌ها بسیار مؤثر است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین پیشنهاد داد: اگر بتوانیم کاری کنیم چند نفر از اساتید دغدغه‌مند با روحانی هر محله همراه شوند، این طرح اثرگذاری بیشتری خواهد داشت و پربارتر می‌شود و اساتید نیز بیشتر می‌توانند در جریان مشکلات جامعه قرار بگیرند.

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه باید سطح دانشگاه‌ها را در معیارهای فرهنگی، انقلابی و دینی ارزیابی کنیم و نمره بدهیم، بیان کرد: مهم نیست دانشگاه‌ها در ارزیابی‌ها چه نمره‌ای داشته باشند، مهم این است که بتوانیم پس از هر جلسه‌ای که برگزار می‌کنیم سطح دانشگاه خود را ارتقا ببخشیم.

 

 

 

وی تأکید کرد: اگرچه جلسه با اساتید بسیار مفید و اثرگذار است اما اگر ارزیابی از نتایج حاصل از جلسات نداشته باشیم، ممکن است به نتیجه بخش نبودن جلسات متهم شویم و شوق شرکت کنندگان در جلسات نیز کاسته شود.

 

آیت‌الله عابدینی توجه به قانون را در دانشگاه‌ها ضروری دانست و گفت: یکی از چیزهایی که کاملاً ضرورت آن در دانشگاه‌ها احساس می‌شود، توجه به اجرای قانون است و اگر اساتید، مصداقی به این موضوع ورود کنند می‌توانند نقش مفیدی در اجرای قانون داشته باشند و کسی نمی‌تواند در مقابل مطالبه‌گری آنها ایستادگی کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: امام علی (ع) فرمودند اگر امر به معروف و نهی از منکر را کنار بگذارید، پست‌ترین‌ها بر شما مسلط می‌شوند و پس از آن وقتی فریاد می‌زنید، فریادتان به جایی نمی‌رسد و دعایتان نیز مستجاب نمی‌شود.

 

وی ارتباط عمیق و عملی با قرآن را راه حل مشکلات دانست و با بیان اینکه تمام گرفتاری‌هایمان بخاطر دوری از قرآن و عمل نکردن به آن است، تأکید کرد: اگر قرآنی عمل می‌کردیم امروز باید مدام از پیروزی‌ها سخن می‌گفتیم و شاهد گزارش‌های منفی نبودیم .

 

قبل از صحبت های استاد نخبه بسیجی  ۶ نفر از اساتید پیرامون مباحث مختلف استان ودانشگاه مطالب خود را مطرح کردند و راهنمایی های لازم را نماینده ولی فقیه در بیاناتشان ارائه دادند .

  

در این نشست ابتدا مسئول سازمان  بسیج اساتیداستان قزوین  ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از فرصت بدست امده در دیدار بانمایندگی ولی فقیه و استاد نخبه بسیجی گزارش مختصر در باره فعالیت ها و اقدامات بسیج اساتید  ارائه داد .

اقای نجانی گفت : بطور کلی از سال ۹۶ سازمان بسیج مستضغفین بخش زیادی ازفعالیت ها را به سمت کمک به کشور در حل معضلات و مشکلات سوق داده است این رویکرد حل المسائلی دربسیج اساتید نیز آغاز شده است  . در استان ما هم برای استفاده از ظرفیت علمی و تخصص اساتید بسیجی و انقلابی و ورود انان به حل  مسائل استان دو اندیشکده راه اندازی شده است  ، در دانشگاه آزاد اسلامی در  حوزه صنعت و دیگر در دانشگاه بین المللی امام خمینی ( ره ) در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی ،که هردو فعالیت خود را آغاز کرده و نتایج بعضی از ان ها آماده انتشار است . و اندیشکده صنعت باکمک مهندسین سازمان بسیج مهندسین نسبت به کمک در صنایع مشکل دار استان توافقاتی در زمینه عارضه یابی ، بهینه سازی و تسهیل به شرکت هایی که صنایع ان ها دچار بحران شده کمک کنند تا ان شاالله گامی برای رونق تولید و به تبع ان افزایش اشتغال برداشته شود.

مسئول بسیج اساتید افزود : باکمک گرو ه های جهادی بسیج دانشجویی مطالعاتی در زمینه حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی استان با معاونت فرهنگی بسیج اساتید استان  اقای دکتر محمدی و استفاده از ظرفیت علمی اساتید برای کاهش اسیب های اجتماعی اقداماتی انجام شده است .

وی در ادامه رویکرد جوان گرایی را مورد تاکید قرار داده و وبا بیان این که بیش از ۸۵ درصد مسئولین  کانون های بسیج اساتیدرا  اساتید جوان و انقلابی عهده دار هستند

اقای نجاتی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید بر تعامل و هم گرایی بین فعالیت ها و برنامه های بسیج اساتید ، بسیج کارمندان و بسیج دانشجویی در بعضی از دانشگاه های بزرگ داشتند وهمچنین  افزود در راستای تبین دستاوردهای چهل ساله  انقلاب اسلامی و بعضی مناسبت هامثل دفاع مقدس حدود ۵۰ نفر از اساتید بصورت منسجم و هماهنگ به منظور روشنگری در مساجد و سازمان ها و نیز در صدا و سیما و کلاس درس صحبت داشتند این ها رئوس اقدامات بودو از شرح ان ها خوداری کرده به امید این که انچه که می گوییم و انجام خواهیم داد مورد رضایت خداوند متعال قرار بگیرد  . ان شا الله  

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.