همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم برگزار شد؛

نشست تخصصی بصیرتی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه علمی و کاربردی

در این نشست تخصصی و بصیرتی ضمن تشریح و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب از ۸ استاد جانباز دفاع مقدس تقدیر بعمل آمد .

    نشست تخصصی بصیرتی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه علمی و کاربردی استان قزوین برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان قزوین :در این نشست حبیبی درباره ویژگی بیانیه گام دوم گفت؛ بیانیه صحبت با مردم  ایران است و بار مسئولیت با جوانان بیان شده است و واژه جوان ۹ بار بکار رفته است. وضعیت فعلی داریم و یک وضعیت آرمانی که هنوز نرسیده‌ایم . اما به این معنی نیست که کاری انجام نشده  و نکته دیگر حضرت آقا توجه دادند به این که گذشته برای جوانان تحریف نشود . آنچه در دوره طاغوت بوده و مسیری که طی شده را به واقع بیان کنند . 

ایشان در ادامه افزود: برکات انقلاب بیان شود بحث عدالت به و معنویت از مسائل مهم انقلاب است و گام هایی در این راستا برداشته شده که کافی نیست و قطره ای از آرمان های جمهوری اسلامی ایران است . بحث علم وفناوری و توصیه به علم و پژوهش که به مملکت عزت می‌دهد. خالی بودن غرب از معنویت و این که هنوز از قله‌های دانش بسیار عقب هستیم . و بر جوانان است که این نقیصه را رفع کنند . 

 در پایان بحث الگو سازی انقلاب اسلامی برای دنیا مطرح شد. 

در ادامه جلسه دکتر فتح طاهری گفت؛ بحران امروز جامعه ، بحران اخلاق به معنی عام است و وظیفه اصلی هدایت دانشجویان و جامعه به سمت اخلاق است. هر کس در هر کجا که هست وظیفه‌اش را انجام دهد از شهید مطهری الگو بگیریم که هیچگاه بدون مطالعه کلاس نمی‌رفت . 

 سخنران پایانی این نشست دکتر نجاتی بیان کرد: اولین توصیه به علم و پژوهش است تا عقب ماندگی ۲۰۰ ساله را جبران کنیم چنان که در گذشته در قرن ۴ و ۵ هجری، زمانی که اروپا در ظلمت بود در جهان اسلام بوعلی سینا و فارابی و ابوریحان بیرونی مسائل علمی و نظری و معرفت شناسانه حل می‌کردند و به تعبیر نویسنده کتاب خورشید الله  بر مشرق وقتی که ایرانیان در باره میکروب‌ها بحث می‌کردند،  در اروپا برای رفع بیماری به دعا نویس مراجعه می‌کردند.

رئیس بسیج اساتید در ادامه افزود؛ در قرن چهارم هجری حکومت عباسیان در راس بصورت تشریفاتی بودند ولی قدرت در اختیار سه حکومت شیعی مذهب به نام آل بویه، حمدانیان و فاطمیان بود. اگر از نقاط منفی این سه دولت شیعی چشم پوشی کنیم این سه دارای یک نقطه قوت مثبت مشترکی بودند و آن حمایت از دانشمندان ونخبگان علمی وفرهنگی بود که باعث شکوفایی تمدن اسلامی در این قرن شدند.امروز در  علم به رتبه ۱۶  در جهان رسیده‌ایم که قانع کننده نیست ان شاالله  به نقطه اوج خواهیم رسید چنان که مقام معظم رهبری می فرمایند: زبان فارسی زبان علم شود و دنیا برای دسترسی به علم زبان فارسی را بیاموزد ان شاالله .

 در پایان این برنامه از هشت نفر از اساتید جانباز شاغل درمراکز علمی و کاربردی  استان قزوین  تقدیر بعمل آمد .

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.