نشست انديشكده سبك زندگي اسلامي-ايراني با رويكرد زن و نهاد خانواده

چهارشنبه 1399/04/18 - 10:23 qazvin
به همت بسیج اساتید استان قزوین برگزار شد:

نشست انديشكده سبك زندگي اسلامي-ايراني با رويكرد زن و نهاد خانواده

نخستين جلسه نشست انديشكده راهبردي سبك زندگي اسلامي-ايراني با رويكرد زن و نهاد خانواده به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان قزوین، نخستين جلسه نشست انديشكده راهبردي سبك زندگي اسلامي-ايراني با رويكرد زن و نهاد خانواده به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، با حضور دکتر نجاتی مسئول بسیج اساتید استان قزوین، دکتر مهدی خانی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه بین الملل و جمعی از اساتید و فرهیختگان و فعالین حوزه های فرهنگی استان، در محل سالن اقشار سپاه حضرت صاحب الامر (عج) استان قزوین برگزار شد.

 

دکتر نجاتی در این نشست، به بیان قوانین و ضوابط تشکیل اندیشکده پرداخت و گفت : عرصه‌های فعالیت در بسیج گسترده و متنوع است  تشکیل اندیشکده ذیل عرصه علمی و پژوهشی بسیج است. کار اندیشکده تولید فکر و محصول آن به مسئولین  ذی ربط جهت اجرا، ارائه می شود . در حوزه سبک زندگی که عنوان این اندیشکده است مطالعات زیادی انجام شده که باید بازخوانی شده و در صورت نیاز تکمیل گردد و راهکارهای مورد نیاز بدست اورده و ارائه گردد.

 

مسئول بسیج اساتید قزوین  در ادامه افزود : شناسایی مشکلات و الویت بندی و مطالعه پیرامون مسائل و مشکلات و بدست آوردن راهکار حل مساله و ارائه به مسئولین اجرایی و در نهایت مطالبه‌گری از اقدامات اصلی فعالین در اندیشکده است.

 

سپس دکتر مهدی‌خانی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه بین المللی امام خمینی ( ره ) درباره ضرورت و نیاز به اندیشکده گفت: توجه مجلس یازدهم به اهمیت دادن به سبک زندگی بیشتر از گذشته است و در این راستا تصمیمات مناسبی اتخاذ شده است.

 

 در ادامه دکتر انصاری مسئول اندیشکده نکاتی درباره ضرورت و هدف تشکیل اندیشکده بیان کرده و سبک زندگی اسلامی _ ایرانی را  بخش حقیقی و اصلی تمدن اسلامی دانسته و گفت: بدیهی است که شناخت ویژگی‌های سبک زندگی اسلامی و توجه به آموزه‌های دینی و تربیتی در ساختار شخصیتی فرزندان تغییرات عمده و مثبتی را به وجود می‌آورد و رضایت خاطر فرد، خانواده و جامعه را که توام با فضای شادمانی، نشاط و لذت و زندگی بهتر است فراهم می‌نماید.

 

وی در ادامه به معرفی گروه‌ها و سرگروه‌های این اندیشکده تخصصی  پرداخت.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)